• W webinarium zaprezentowano możliwości hostowania swoich usług w ArcGIS Online. Hostowane usługi są skalowane zgodnie z zapotrzebowaniem i mogą być wykorzystywane do rozszerzania funkcji GIS. Możesz skorzystać ze strony swojej organizacji ArcGIS Online w celu udostępniania usług określonym grupom lub wszystkim. Prezenterzy przedstawią także najlepsze praktyki tworzenia map z użyciem ArcGIS for Desktop, a także publikowania map w postaci usługi do ArcGIS Online. Dowiesz się, jak włączyć edycję mapy internetowej zarówno w aplikacjach desktopowych jak i przeglądarkach.
  Webinarium zostało opublikowane w serwisie dzięki uprzejmości Esri Inc.
  Z myślą o polskich użytkownikach oprogramowania dodano transkrypcję w języku polskim.
  Zapraszamy.


 • ArcGIS Explorer to prosta i intuicyjna w obsłudze, ogólnie dostępna przeglądarka danych GIS. Umożliwia dodawanie różnego rodzaju danych zarówno lokalnych typu klasy geobazy, pliki shape, KML/KMZ, GPX oraz formaty rastrowe (JPEG 2000, GeoTIFF, MrSID), jak i obsługę serwisów mapowych w widoku 2D i 3D, z dostępem do gotowych map bazowych, udostępnianie map oraz ich elementów za pośrednictwem poczty elektronicznej, czy serwisu ArcGIS Online. Pomaga również w integracji różnorodnych danych z informacją geograficzną i ułatwia odnajdywanie, wizualizowanie, udostępnianie i prezentowanie informacji przestrzennej.

  • dostosować wygląd aplikacji,
  • nawigować i przeglądać mapy,
  • dodawać i edytować notatki na mapie,
  • dodawać dane,
  • pracować na warstwach,
  • przeprowadzać proste analizy,
  dodawać narzędzia analityczne,
  • przygotować i odtworzyć prezentację.

  Do realizacji kursu wymagane będzie połączenie z internetem.
  Osoby, które ukończą kurs, otrzymają imienny Certyfikat.
  Dostęp do kursu jest bezpłatny!

 • "Wprowadzenie do ArcGIS Online" to kurs składający się z trzech modułów, omówione w nim zostały zagadnienia dotyczące serwisu ArcGIS Online. To idealny kurs dla osób, które chcą się dowiedzieć jak pozyskać dostęp do danych, serwisów mapowych i zadaniowych, jak rozpocząć realizację projektów GIS, bez ponoszenia kosztów związanych z inwestycją w oprogramowanie i dane. Wiedza teoretyczna w tym właśnie temacie, wsparta ćwiczeniami praktycznymi wprowadzi Cię do świata ogromnych możliwości serwisu ArcGIS Online. Dowiesz się, jak przygotować i opublikować swoje dane, wyszukiwać i zakładać grupy związane z określoną dziedziną nauki, projektami czy branżą. Polecany początkującym, ale także doświadczonym pasjonatom GISu, poszukującym źródeł danych oraz możliwości wymiany wiedzy z osobami o podobnych zainteresowaniach.
  Po ukończeniu kursu, otrzymasz imienny Certyfikat ukończenia kursu, sygnowany przez ESRI Polska, wyłącznego dystrybutora oprogramowania ArcGIS w Polsce.
  Kurs "Wprowadzenie do ArcGIS Online" znajduje się w ofercie serwisu Centrum Kształcenia e-GIS w ramach tzw. wolnego dostępu, uczestnictwo w nim jest bezpłatne.