Pomiń Logownie
1. Od czego zacząć?
2. Rejestracja.
3. Instrukcja logowania.
4. Zmiana danych osobowych
5. Jeżeli zapomniałeś hasło.
6. Kalendarz.
7. Informacje o kursach.
8. Dostęp do kursów.
9. Pytanie do administratora serwisu.
10. Co zyskuje osoba zakładająca swoje konto w serwisie.


Wstęp – kilka słów o serwisie

Centrum Kształcenia e-GIS to platforma internetowa, za pomocą której możesz doskonalić swoje umiejętności w posługiwaniu się informacją przestrzenną niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdujesz.
Centrum Kształcenia e-GIS to doskonała forma nauki dla tych osób, które chcą zdobyć wiedzę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Z metody kształcenia na odległość mogą skorzystać zarówno osoby na co dzień wykorzystujące oprogramowanie Esri, jak i początkujący adepci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z systemami informacji geograficznej.
Zawartość kursów internetowych jest zaprojektowana i ułożona w sposób logiczny i przejrzysty, a ukończenie kursu będzie potwierdzone elektronicznym certyfikatem wydanym przez Esri Polska.

1. Od czego zacząć?


W celu uzyskania dostępu do serwisu ‘Centrum Kształcenia e-GIS’ należy wcześniej zarejestrować się. Poprzez kliknięcie na link ‘Zarejestruj się’ w lewej części strony serwisu, przejdziesz do formularza rejestracyjnego.

2. Rejestracja.

Rejestracja w serwisie Centrum Kształcenia e-GIS jest całkowicie bezpłatna. Wymagane jest dokładne wypełnienie pól formularza, część z tych danych (nazwa użytkownika i hasło) będzie wykorzystywana do logowania w serwisie, dlatego należy je zapamiętać!!!
Pozostałe dane będą potrzebne do identyfikacji osób w serwisie i wysyłania materiałów niezbędnych do uczestnictwa w kursach (np. dane, wersje ewaluacyjne oprogramowania itp.). W dolnej części formularza znajdziesz regulamin korzystania z serwisu. Zanim zaakceptujesz go i utworzysz konto, przeczytaj uważnie jego treść!
Prawidłowo wypełniony formularz rejestracyjny.
Po kliknięciu na przycisk 'utwórz konto' na stronie serwisu pojawi się komunikat.
W mailu zwrotnym znajdziesz instrukcję opisującą, jak dokończyć rejestrację oraz informacje o dostępie do kursów. Klikając na link potwierdzający założenie konta, zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę serwisu z dostępem do jego zawartości. Od tego momentu będziesz miał dostęp do kursów bezpłatnych.

3. Instrukcja logowania.

Klikając na jeden z kursów na stronie głównej serwisu, bądź wpisując błędną nazwę użytkownika lub hasło, zostaniesz przekierowany do
instrukcji logowania.

4. Jak Zmienić dane osobowe?

Dane osobowe można zmienić po zalogowaniu się do serwisu. Poprzez kliknięcie na swoje imię i nazwisko znajdujące się w dolnej części przeglądarki i wybranie zakładki 'Modyfikuj profil' nastąpi przejście do edytowalnego formularza z danymi podanymi podczas zakładania konta.
Wprowadzone w formularz zmiany należy zatwierdzić przyciskiem 'Zmień profil'.

5. Jeżeli zapomniałeś hasło.

Jeżeli zapomniałeś hasło, na stronie głównej serwisu kliknij na link 'Zapomniałeś hasło?' (ten link jest także dostępny na stronie z instrukcją logowania).
Przejdziesz do krótkiego formularza, gdzie należy wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail.
Po podaniu prawidłowych danych na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość. Kliknij na zawarty w niej na link, po czym zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę serwisu z komunikatem, informującym o wysłanej wiadomości na twój adres e-mail.
W treści wiadomości znajdziesz nowe hasło, przy jego pomocy zalogujesz się do serwisu, przechodząc do swojego profilu będziesz mógł zmienić hasło na własne.

6. Kalendarz.

Na stronie głównej serwisu znajdziesz także kalendarz z terminarzem godnych uwagi wydarzeń dotyczących tematyki systemów informacji przestrzennej. Domyślnie jest wyświetlany bieżący miesiąc, dzień otoczony czarnym prostokątem jest aktualnym dniem, natomiast prostokąt z zielonym wypełnieniem sygnalizuje, że właśnie tego dnia ma miejsce np. konferencja, czy szkolenie.
Za pomocą strzałek z lewej i prawej strony nazwy bieżącego miesiąca można przejść do widoku poprzedniego i przyszłego miesiąca.

Klikając na nazwę miesiąca, przejdziesz do szczegółowego widoku kalendarza.
W tym widoku masz wgląd do sąsiednich miesięcy (prawa część strony), możesz przechodzić do ich widoku w dowolny sposób, czy to klikając na strzałki, czy bezpośrednio na ich nazwę. Jeżeli jesteś zalogowany w serwisie, możesz uzyskać więcej informacji, klikając na dany dzień, bądź nazwę wydarzenia, możesz także eksportować terminy zawarte w kalendarzu do pliku ICS.

7. Informacje o kursach.


Informacje o kursach możesz uzyskać klikając na ikonę info obok tytułu kursu, bądź wybranie nazwy kursu z listy w menu Kursy..
Informacje na temat wszystkich w danej kategorii kursów można uzyskać poprzez kliknięcie na nazwę danej kategorii kursów (GIS). Zostaniesz przeniesiony na stronę z opisami wszystkich kursów w danej kategorii.

8. Dostęp do kursów.

Kursy publikowane na stronie serwisu udostępniane są w dwóch trybach:
- w ramach tzw. Dostępu do Serwisu, do tych kursów mają dostęp użytkownicy, czyli osoby zarejestrowane w serwisie, są to kursy bezpłatne.
- w ramach Licencji Master, na te kursy mogą się zapisywać użytkownicy serwisu, dostęp do kursu możliwy jest po dokonaniu opłaty w wysokości podanej w informacji o kursie. Po pomyślnym ukończeniu kursu użytkownik otrzymuje imienny certyfikat.

Na kurs zapisujesz się, klikając na nazwę kursu (tylko po zalogowaniu do serwisu). Wyświetli się zapytanie, czy chcesz zapisać się na kurs. Po wybraniu przycisku 'Tak', zostaniesz przeniesiony na stronę kursu (kursy oferowane w ramach tzw. Dostępu do Serwisu).
W przypadku kursu oferowanego w ramach Licencji Master, po kliknięciu przycisku 'Tak ,
pojawi się komunikat, że zapisałeś się na kurs.
Powrót na stronę główną serwisu nastąpi po wybraniu przycisku ‘Kontynuuj’.

9. Chcę wiedzieć wiedzieć więcej lub nie wszystko jest dla mnie jasne.

W prawej części okna przeglądarki znajduje się przycisk kontakt.
Klikając przycisk Kontakt, zostaniesz przeniesiony na stronę z prostym formularzem, za pomocą którego będziesz mógł przesłać do nas wiadomość lub zapytanie.
Tutaj można zgłaszać uwagi odnośnie działania serwisu oraz zadawać pytania dotyczące dostępu do kursów, jak również tematyki kolejnych publikowanych kursów.


10. Co zyskuje osoba zakładająca swoje konto w serwisie e-GIS.
  • Rejestruje się bezpłatnie!
  • Może zapisywać się na kursy.
  • Posiada dostęp do kursów bezpłatnych .
  • Otrzymuje informacje na temat udostępnianych kursów za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  • Może głosować – wypowiadać się na temat jakości serwisu, oferowanych kursów, zgłaszać zapotrzebowanie na kursy o wybranej tematyce (w planach).

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i korzystania z serwisu.
Pomiń Kontakt

Kontakt

Pomiń Kalendarz

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 Dziś piątek, 23 luty 23 24 25
26 27 28